PROGRAM 2026

Luke Elliot

Et etterlengtet Tromsø-comeback

Billetter
billetter
Gratis
kjøp billetter
Dato
30. jan
Fredag 30. januar
Tidspunkt
Kl. 21.00
Sted
Blårock
Varighet
info

CC: 18 år
Merk: Blårock har verken heis eller rullestolrampe

medvirkende

Luke Elliot - Vokal og piano
Lise Sørensen - Fiolin

I samarbeid med

Luke Elliot returnerer til Tromsø, til stor glede for lokale musikkelskere, og byr på dristig emosjonalitet, poetiske tekster og hjemsøkende episke historier.

Etter å ha gitt ut tre kritikerroste album siden 2016, har amerikaneren blitt kjent for sine overbevisende liveopptredener og solide låtskrivingsferdigheter. Han startet sin artistkarriere på den gamle måten – ved å jobbe seg opp fra å spille på små barer på Lower East Side i Manhattan, til noen av de mest legendariske klubbene i New York. Han er nå bosatt i Oslo og nyter internasjonal oppmerksomhet, etter å ha turnert mye i Europa og USA og solgt ut spillesteder verden rundt.

Med seg til Nordlysfestivalen, har Elliot invitert Lise Sørensen, en av Norges mest ettertraktede fiolinister. Hun har spilt med det meste i norsk musikkliv, fra Sivert Høyem, Madrugada, Maria Mena, Cezinando til Karpe, Paal Flaata til Ane Brun, for å nevne noen.

Luke Elliot er et ubestridelig talent kombinert med en virkelig imponerende stemme. – Rolling Stone France

Relaterte artikler

Fordelt på 10 dager har vi over 60 arrangementer. Sort of regular lorem ipsum dolres est numma aetcecrtrer lorem danceperfomance dolores esktra menge med på laget trstne svd

Les mer

Les mer

Les mer
29.01 - 07.02.2026
program
Nordlysfestivalen skaper energi i møtet mellom perspektiver, uttrykk og mennesker.